ΕΚΛΕΨΕ ΤΙΣ ΕΝΤΥΠΩΣΕΙΣ Η ΜΙΚΡΗ ΟΜΑΔΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΑΠΗΣ ΣΤΟ 8ο KIM&LIU

Στο 8ο Αγωνιστικό Φεστιβάλ < <Ευ Αγωνίζεσθαι>> Κim e Liu βρέθηκε ο σύλλογος μας με την μικρή του ομάδα αποτελούμενη απο 6 αθλητές που έδωσαν τον καλύτερό τους εαυτό.
Την Παρασκευή 13/10 αγωνίστηκαν οι δύο πρώτοι αθλητές: Βαμβακάς Δημήτρης (-30κιλά) όπου ύστερα από μία εξαιρετική εμφάνιση έχασε στον αγώνα για τα μετάλλια και ο Βελισσάρης Κων/νος που κατέκτησε την τρίτη θέση στην κατηγορία των -49 κιλών.
Το Σάββατο 14/10 αγωνίστηκαν οι υπόλοιποι 4 αθλητές:
Παναγόπουλος Απόστολος όπου κατέκτησε την τρίτη θέση στην κατηγορία των -33 κιλών μετά από 5 δυνατούς αγώνες ενώ οι Λαμπροπούλου Παναγιώτα (-24 κιλά) -Διαμαντοπούλου Ελένη-Ιωάννα (30κιλά) -Σωτηρόπουλος Μιχαήλ-Άγγελος (-27 κιλά) κέρδισαν τον πρώτο αγώνα χάνοντας στον δεύτερο, κάνοντας όμως ωραίες και σημαντικές για το μέλλον εμφανίσεις.
Οι εμπειρίες που αποκομίζουν στα πρώτα τους βήματα είναι τεράστιες και αποτελούν εφόδια για τους επόμενους αγώνες τους!