Διακρίσεις και πρωτιές στην Κω

Σε ένα ακόμη πρωτάθλημα τάε κβον ντο υψηλού επιπέδου (αγώνες G1 στην Κω), συμμετείχε ο Α.Σ. Αστραπή. Επρόκειτο για μίτινγκ υψηλών απαιτήσεων και οι συμμετοχές για τον πατρινό σύλλογο ήταν οι εξής:

– Δημήτρης Λαμπρόπουλος.

Διακρίσεις κατάφεραν να πετύχουν η Αναστασία Καρασπήλιου (1η θέση), ο Μάριος Δημητρουλόπουλος (2η θέση) και ο Δημήτρης Καραβούλιας (3η θέση). Να τονίσουμε πως η Αναστασία Καρασπήλιου έπαιξε σε 4 αγώνες, με αντίπαλο στον τελικό την πρωταθλήτρια της κατηγορίας των -49 κιλών, την οποία κέρδισε με μεγάλο, μάλιστα, σκορ. Επίσης, αγωνίστηκε και με άλλες δυο αθλήτριες της Εθνικής ομάδας, τις οποίες κέρδισε και αυτές με διαφορά.

Ο προπονητής της Εθνικής ομάδας και της Αστραπής, Κώστας Αντωνακόπουλος δήλωσε πως όλοι οι αθλητές αποκόμισαν πολλές εμπειρίες στο μίτινγκ, αφού ειδικότερα στην κατηγορία των Ανδρών συμμετείχαν και Ολυμπιονίκες, πράγμα που σημαίνει ότι οι αθλητές είδαν υψηλό θέαμα και παιχνίδι.