Δεύτερο μετάλλιο η Εθνική με κόουτς τον Κώστα Αντωνακόπουλο

Ο πατρινός κόουτς της Εθνικής μας ομάδας Εφήβων-Νεανίδων, Κώστας Αντωνακόπουλος είπε ότι θα φέρει μετάλλια από την Ταϊπέι στο WTF World Junior Championships 2014, και το έκανε!

Συγκεκριμένα, την 3η θέση κατέκτησε η Ελληνίδα αθλήτρια Μαρία Μωϋσίδου στην κατηγορία F -59 κιλών, στους αγώνες του Παγκόσμιου πρωταθλήματος. Είναι το δεύτερο μετάλλιο που μας χαρίζουν τα δυναμικά κορίτσια της Εθνικής. Η Μωϋσίδου κέρδισε δυο αγώνες και έχασε στο εισιτήριο για τον τελικό στις λεπτομέρειες.

Επίσης, η αθλήτρια Ανδρ. Ασπρογέρακα έχασε στον αγώνα για τα μετάλλια, κατακτώντας την 5η θέση. Να τονίσουμε ότι και με αυτήν την θέση κερδίζουν την εισαγωγή τους στα Πανεπιστήμια οι αθλητές του τάε κβον ντο.

«Είμαι πολύ χαρούμενος και ικανοποιημένος από την απόδοση της ελληνικής ομάδας και ακόμα περισσότερο που και με τις δικές μου γνώσεις βοήθησα την αποστολή και τους αθλητές», τόνισε ο Κώστας Αντωνακόπουλος.